خدمات بهساز مدار

شابلون استنسیل

برای مونتاژ برد های SMD دستگاهی به نام پرینتر سولدر یا بنام فارسی پرینتر خمیر قلع وجود دارد که این دستگاه وظیفه قرارگیری مقدار مورد نیاز خمیر قلع بر روی پد ها و لایر ها می باشد .

, این دستگاه دارای یک کاردک فلزی بزرگ برای به حرکت در آوردن خمیر قلع بر روی شابلون استنسیل است , پس از اینکه خمیر قلع توسط کاردک بر روی شابلون استنسیل SMD کشیده شد , خمیر قلع از داخل سوراخ های تعبیه شده بر روی شابلون SMD بر روی برد PCB قرار می گیرد و باعث آماده شدن برد SMD برای قرار گیر در دستگاه مونتاژ برد  PEAK AND PLACE می گردد.

انواع روش های تولید شابلون استنسیل SMD به شرح زیر می باشد:

1- ساخت شابلون استنسیل SMD توسط روش های شیمیایی

2- ساخت شابلون استنسیل SMD توسط دستگاه لیزر پیشرفته

در روش اول با استفاده از روش های نگاتیو و قرار دادن شابلون در اسید سلوفوریک و یا دیگر اسید ها امکان ساخت شابلون SMD را فراهم می کند و در روش دوم ورق فولاد استنسیل در دستگاه لیزر قرار گرفته و سپس توسط دستگاه های اتوماتیک لیزر CNC برش می خورد و پد های مورد نظر برای عبور خمیر قلع سوراخ می گردد.

شرکت بهساز مدار دارای تکنولوژی و روش ساخت شابلون SMD به هر دو روش بالا می باشد که در روش اولی عموما بصورت دستی مراحل تولید شابلون SMD انجام می پذیرد و در روش دوم توسط پیشرفته ترین دستگاه لیزر دنیا برای ساخت شابلون استنسیل تولید می شود.