خدمات بهساز مدار

مونتاژ قطعات SMD

واژه SMD مخفف عبارات Surface Mount Device به معنی قطعه هایی است که روی سطح برد نصب و لحیم کاری میگردند. یک نگاه گذرا به سال های گذشته، ابعاد بزرگ و سنگین بردهای الکترونیک را یادآور میگردد .
زمانی که در تمام تجهیزات الکترونیک، تنها قطعات دیپ بکار میرفت مشکلات بسیاری در تولید و طراحی پیش می آمد و باعث افزایش قیمت تمام شده محصول نهایی میگردید. با دستیابی به تکنولوژی قطعات اس ام دی که جهت رفع مشکلات بالا طراحی شده بودند، حجم و وزن تجهیزات مرتبط با الکترونیک بسیار کمتر گردید. برای نمونه کافیست به گوشی هوشمندی که از آن استفاده میکنید و یا تلویزیون های مورد استفاده در منازل نگاه کنید.

بدلیل ایرادات فنی کمتر قطعات SMD، گستره تولید انواع بردهای الکترونیک با مونتاژ اس ام دی وسیع تر گردید.

مهمترین مزیت های فن آوری این مونتاژ را میتوان موارد ذیل یادآور گردید

1- تراکم اجزاء بیشتر قطعات و کاهش سایز برد
2- امکان مونتاژ قطعات در هر دو سمت برد
3- دقت بالای محصول تولیدی بدلیل کاهش دخالت انسانی
4- کاهش زمان تولید، هزینه سوراخ کاری برد و نیروی کار متخصص
5- امکان کنترل کیفیت مکانیزه
6- صرفه جویی در مواد اولیه و انرژی مانند قلع و برق شهری
7- بهبود مسائل زیست محیطی

مبلغ تعیین شده برای مونتاژ SMD بر اساس عرف بازار ایران، قیمت مونتاژ هر پد بستگی به برد مدار چاپی و دیگر اقلام مورد مصرف دارد، و پارامترهای مرتبط در تعیین هزینه نهایی مونتاژ برد بایستی توسط کارشناسان واحد تولید از روی فایل PCB  ارائه شده از جانب مشتریان (با رعایت جوانب امانت داری و صیانت از اطلاعات) بررسی و اعلام قیمت گردد.

مجموعه بهساز مدار مفتخر است بعنوان باسابقه ترین شرکت فعال در حوزه برد مدارچاپی در ایران با تکیه بر نیروهای متخصص در امور تولید (کارشناسان باسابقه و قابل اعتماد)، و تجهیزات و دستگاه های بروز دنیا، مونتاژ قطعات بردهای الکترونیک تولیدکنندگان محترم را انجام داده و پروژه های کاری آن ها را به سرانجام برساند.