شابلون استنسیل

برای مونتاژ برد های SMD دستگاهی به نام پرینتر سولدر یا بنام فارسی پرینتر خمیر قلع وجود دارد که این دستگاه وظیفه قرارگیری مقدار مورد نیاز خمیر قلع بر روی پد ها و لایر ها می باشد .

ادامه مطلب

pcb16-min

مدارچاپی چندلایه Multilayer PCB

میتوان گفت مدارچاپی چند لایه جدیدترین گام در تکنولوژی ساخت برد های الکترونیکی می باشد . این نوع برد ها با استفاده از پلت فرم مدار چاپی دولایه و ترکیب آن با روش های پیچیده تر به طراح اجازه می دهد به بازه ی گسترده تری از ارتباطات و کاربرد های پیشرفته تر دست یابد .

ادامه مطلب

مونتاژ قطعات SMD

واژه SMD مخفف عبارات Surface Mount Device به معنی قطعه هایی است که روی سطح برد نصب و لحیم کاری میگردند. یک نگاه گذرا به سال های گذشته، ابعاد بزرگ و سنگین بردهای الکترونیک را یادآور میگردد .

ادامه مطلب

مدار چاپی دولایه متالیزه

مدار چاپی دولایه متالیزه DOUBLE-SIDED PCB

تولید مدار چاپی دولایه (در اینجا منظور مدارهائی است که ارتباط بین دو لایه از طریق سوراخ های آبکاری شده برقرار است) در واقع دروازه ورود به برنامه های کاربردی با فن آوری بالاتر بوده است .

ادامه مطلب

مدار چاپی یک لایه

مدار چاپی یک لایه Single- Sided PCB

پیدایش صنعت مدار چاپی به اواخر دهه 1950 تا اوایل 1960 میلادی باز می گردد . و با گذشت این مدت از تاریخ تولید صنعتی PCB به دلیل سهولت در طراحی و فرآیند تولید مدار چاپی تک لایه ، هنوز هم این نوع مدار چاپی بیشترین سهم درخواست و تولید را به خود اختصاص داده است.

ادامه مطلب

چاپ کربن

چاپ کربن

استفاده از جوهر کربن کاربردهای بسیاری در صنعت الکترونیک دارد : صفحه کلید ها، دسته های کنسول بازی ، انواع پتانسیومتر ها و گیتار ، PS2 ، X-BOX و…  . چاپ کربن عمدتا برای پتانسیومترها و صفحه کلید ها استفاده می شود .

ادامه مطلب